© materiały partnera

Kuchenne urządzenia, które pomogą ci jeść zdrowo. Ułatwią planowanie posiłków i oszczędzą czas

Paulina Kruk
17 kwietnia 2024

Zdrowe gotowanie wcale nie jest czasochłonne. Nie wymaga także dużych nakładów finansowych. Wystarczy mieć w swojej kuchni kilka pomocniczych sprzętów.

Blender personalny

Belnder personalny jest genialnym gadżetem dla osób, które chcą mieć zawsze przy sobie zdrową przekąskę. Nie ma szybszego i prostszego sposobu na przygotowanie zdrowego koktajlu. Wystarczy wrzucić do butelki blendera owoce, płatki owsiane, wlać jogurt, wodę czy napój owsiany, a także twarde orzechy czy kostki lodu, całość zmiksować, a potem tę samą butelkę, zabrać ze sobą w drogę. Urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca, do tego niektóre modele, jak np. GÖTZE & JENSEN PB940K, są bezprzewodowe, można więc miksować nie tylko to, na co się ma ochotę, ale także gdzie się ma na to ochotę. Blender GÖTZE & JENSEN ma jeszcze jedną ogromną zaletę – sam się myje. Wystarczy wlać do niego wodę i włączyć, a urządzenie samo się wyczyści. Prościej się nie da.

AirFryer

AirFryer to urządzenie, które smaży beztłuszczowo nawet potrawy, które tradycyjnie przygotowuje się z dużą ilością oleju. Frytkownica beztłuszczowa smaży z wykorzystaniem cyrkulacji gorącego powietrza, dzięki czemu frytki czy kotlety w niej przygotowane są chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku. Do przygotowania dań w airFryerze zużyjesz aż 90 proc. mniej tłuszczu niż przy tradycyjnym smażeniu, co czyni tradycyjnie smażone potrawy zdrowszymi i lekkostrawnymi.

Możliwości airFryera nie kończą się na beztłuszczowym smażeniu frytek. W urządzeniach tego typu można także gotować na parze, piec i grillować. Dla przykładu airfryer GÖTZE & JENSEN AF500K ma osiem automatycznych programów, dzięki którym można beztłuszczowo przyrządzić bekon, kurczaka, owoce morza, steki, ciasta, warzywa oraz ryby. W dużym koszu o pojemności 2,6 litra pomieści się obiad dla całej rodziny.

Gofrownica

Przygotowując się do wiosennych wypraw rowerowych, pikników i pieszych wycieczek należy zabrać ze sobą odpowiedni prowiant. Odpowiedni, czyli sycący, energetyczny i zdrowy, tak by uniknąć jedzenia na mieście i fast foodów. Idealną outdoorową przekąską w pełnowartościowej wersji są gofry. Są nie tylko pyszne, ale też nawiązują do letnich eskapad. Można przygotować je w zdrowej wersji – słodzone bananem, bez cukru lub na wytrawnie – z twarogiem, warzywami i ziołami.

Kluczem do tych pysznych przekąsek jest dobra gofrownica, jak GÖTZE & JENSEN DW900. Nie tylko szybko i równomiernie się nagrzewa, ale również daje możliwość pełnej kontroli nad wypiekami. To ty decydujesz, w jakiej temperaturze pieką się twoje gofry oraz jaki jest ich stopień wypieczenia - wszystko wyświetla się na wielofunkcyjnym wyświetlaczu.

© materiały partnera

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pascal Brodnicki i jego sposoby na pyszne śniadanie! 🍳 | Gotuj jak Mistrz! | Götze & Jensen

Zgrzewarka próżniowa

Zgrzewarka próżniowa być może brzmi i wygląda jak profesjonalny sprzęt, który nie znajdzie zastosowania w amatorskiej kuchni, ale nic bardziej mylnego. Każdy, kto chce jeść zdrowo, a przy tym oszczędzać czas i nie marnować jedzenia, doceni jej zalety. Zamykając hermetycznie jedzenie możemy wydłużyć jego świeżość nawet pięciokrotnie. Co ważne, zamykanie próżniowe nie wpływa na smak i zawartość składników odżywczych jedzenia.

W zgrzewarce próżniowej można zamykać zarówno produkty suche, jak i mokre, np. zupy, sosy i przeciery. Obsługa tego sprzętu jest prosta i bardzo intuicyjna. Zgrzewarka GÖTZE & JENSEN SV800 ma wielofunkcyjny panel dotykowy, na którym można wybrać jeden z czterech trybów. Cały proces trwa sekundę, a tak zapakowane jedzenie można np. z łatwością transportować, przechowywać w lodówce maksymalnie oszczędzając zajmowane miejsce, a także gotować metodą sous vide, czyli w niskiej temperaturze, co jest uważane za jedną z najzdrowszych metod obróbki termicznej. W ten sposób można przyrządzać mięsa, ryby, warzywa, owoce, jajka, rośliny strączkowe.

Źródło artykułu:Materiał Partnera